Slavní kapitáni a hrdinové

A B C D E F G H I J K L M N

O P Q R S T U V W X Y Z

 

I když nestíháte, můžete být v pohodě.
Zacilte na příčiny nedostatku energie a stresů s….

Vitamin B Plus Nutrilite™

Zlepšuje a z efektivňuje metabolismus energií, zklidňuje nervovou soustavu a přispívá k psychické pohodě.
Už po požití cítíte nástup energie, který vydrží až osm hodin.
Snížuje míru únavy, vyčerpání a stresu.
Obsahuje všech osm esenciálních vitamínů.
Vitamin B Plus Nutrilite™ je vyráběn už od roku 1934.
Po celou dobu je B Plus vylepšován. Aktuálně má 99 % vstřebatelnost s dvojitým účinkem.
V současnosti je B Plus nejprodávanějším doplňkem stravy na světě, z důvodů bezkonkurenční kvality a účinnosti.
Ze surovin z vlastních farem Nutrilite™ a udržitelných partnerských biofarem s certifikátem NutriCert™.
Bez barviv, konzervantů, umělých a živočišných přísad.
Ze zkušeností zákazníků, doporučují užívat např.: Při COVIDu 19. Při psychické deprivaci. Při regeneraci po těžké fyzické práci nebo tréninku.

Podrobné info o složení a obsahu zde.
Zvýhodnění cen o 5-36 % pro registrované zde.
Domluvte si ochutnávku. Kontakt: +420 602 114 073

Jean Bart též Jan Baert *říjen 1650 - +27.dubna 1702. Francouzský kapitán, korzár působící v Lamanšském průlivu a admirál válečného námořnictva. Jako mladý sloužil v holandském loďstvu ve válce s Angličany. V roce 1672 vypukla válka mezi Francií a Holandskem kdy Jean přešel do služeb Francie na korzárskou loď kapitána Willema Dorna. V roce 1673 byl povýšen na poručíka a bylo mu svěřeno velení nad zajatou lodí. 1674 byl jmenován kapitánem a korzárem a průběžně zajal deset lodí. Roku 1675 se svou flotilou zajal najednou dvacetšest obchodních a dvě válečné holandské lodě. Jeho odvaha a úspěšnost upoutala pozornost krále Ludvíka XIV., který mu udělil šlechtický titul a vyznamenání. Po smíru Francie s Holandskem pověřil král Barta úkolem likvidovat piráty...

 

 

Pedro Botadilla *?? - +1520. Španělský kapitán a korzár. Působil ve Středozemním moři a napadal Italské lodě. V roce 1619 byl zajat, o rok později popraven.

 

 

Adam Johann von Krusenštern známý také jako Ivan Fjodorovič Kruzenštern (Иван Федорович Крузенштерн) *19. listopadu 1770 - +24. srpna 1846. Byl ruský admirál a mořeplavec, který uskutečnil první úspěšnou ruskou plavbu kolem světa a vyvrátil některé domněnky o neexistujících ostrovech.

 

 

 

 

James Norrington *?? - +padl při obraně když Elizabeth Swannová s posádkou prchaly z Bludného Holanďana. Britský poručík, kapitán a komodor Britského Královského námořnictva a admirál loďstva VýchodoIndické společnosti. Je synem admirála Královského námořnictva Lawrence Norringtona. Působil v Atlantiku, Karibiku, Čínském moři, Indickém oceánu, Prokletí Černé perly (2003), Truhla mrtvého muže (2006) a Na konci světa (2007). Plavil se na lodích: HMS DAUNTLESS, HMS INTERCEPTOR, BLACK PEARL (ČERNÁ PERLA) , FLYING DUTCHMAN (BLUDNÝ HOLANĎAN) a HMS EMDEAVOU. Plavil se s Jackem Sparrowem, Hectorem Barbossou, Willem Turnerem a Davem Jonesem. Je vybaven: cutlassem a křesadlovou pistolí. I když se James jeví jako strohý a mírně snobský, je ve skutečnosti laskavý a ušlechtilý člověk, který prokazuje lidem i svým podřízeným velkou úctu a lidský respek. Když bylo Jamesovi asi 10 let, byl na lodi svého otce. Právě vezl uvězněného Edwarda Teague k soudu. James nešťastně spadl do moře, naštěstí se Ewardovi podařílo osvobodit se z pout, tak mohl tonoucího se chlapce zachránit. Admirál Norrington projeví  velkorysost a nechal Edwarda utéci na svobodu. (Jediný fiktivní kapitán na stránkách Vše o lodích).

 

...něco málo na úvod...

 

 

Texty: P.Patočka, P.Steinhardt, H.Prien

Korektura: Ali

Prameny: viz ZDROJE