Vše o lodích a životě na moři

Tento týden se 8. března slaví Mezinárodní den žen. Tímto bychom rádi přípoměli že v roce 1908 v USA více jak 40 000 newyorských švadlenek protestovalo proti špatným životním podmínkám. v roce 1909 se ve Spojených státech slavil poslední únorovou neděli první Národní den žen.

Roku 1910 se v Kodani konala Mezinárodní konference pracujících žen, kde se zrodila idea která zbořila hranice. Německá socialistka Clara Zetkin tady poprvé načrtla každoroční oslavu boje žen za jejich práva. Každý rok ve stejný den kdekoli na světě si měly ženy uvědomit svou identitu a bojovat za ni.

Poprvé se svátek MDŽ slavil 1911.

Na tom, že se MDŽ slaví na celosvětové úrovni 8. března mají zásluhu ruské ženy. Toto datum bylo vybráno jako připomínka protestu žen proti válce a bídě v Petrohradě v roce 1917.

V roce 1945 to byla Charta OSN, která zakotvila MDŽ jako mezinárodní svátek a zásadu rovných práv mužů a žen .

Při této příležitosti Vám představujeme několik významných a statečných žen z historie.

 

Přijďte mezi nás

Muzeum LA GRACE

Terezín

 

Kontaktujte nás: 731 570 908 

Novinka z nakladatelství Mare-Czech

Budeš ženou námořníka

 

Kniha „Budeš ženou námořníka“ je románem nejen pro ženy, který poprvé vyšel roku 1942 v edici Večery pod lampou a stal se téměř typickým zástupcem „červené knihovny“. Láska, vášeň, zápletka a napětí v námořním prostředí a též typický Škábův nadhled a humor.

Jaroslav Škába *5. ledna 1884 - + 23. června 1945 v Praze.

Od raného věku procestoval celou Evropu. Na obchodní loď z Le Havru do Jižní Ameriky se mu otevřela cestu do celého světa. Dálný východ poznal jako dobrovolník v rakousko-uherském námořnictvu na křižníku SMS KAISER FRANZ JOSEPH I. Z této tři a půl roční služby vznikla kniha „Boxeři v Šanghaji“ z roku 1938. Své námořní začátky popsal s pábitelským humorem v knize „Mořští flamendři“ z roku 1939. Své vzpomínky završuje v knize „Kluci od mariny“ 1939, „Štěstí za oceánem“ 1941 o dobrodružství na moři dvou mladých českých chlapců a román „Budeš ženou námořníka“ z roku 1942.

Autor je někdy označován jako Švejk v námořnické uniformě a jeho knihy voníci dálkami a romantikou jsou podávány s nadhledem a odlehčenou formou, připomínající něco z naší námořní historie.

 

Budeš ženou námořníka

Rozměry 150 x 220 cm

Počet stran 56

Brožovaná vazba

Cena 149,- Kč

ISBN 978-80-88215-31-8

 

Boxeři v Šanghaji

Rozměry 195 x 220 cm

Počet stran 105

Vazba brožovaná

Cena 149,- Kč

ISBN 80-903149-8-8

 

Kluci od mariny

Rozměry 150 x 220 cm

Počet stran 142

Vazba brožovaná

Cena 249,- Kč

ISBN 978-80-86930-81-7

Mořští flamendři

Rozměry 150 x 220 cm

Počet stran 160

Vazba brožovaná

Cena 249,- Kč

ISBN 978-80-86930-26-8

 

Štěstí za oceánem

Rozměry 150 x 220 cm

Počet stran 122

Vazba brožovaná

Cena 249,- Kč

ISBN 978-80-86930-83-1

Nakladatelství dále připravuje: Století československé námořní plavby; Jadranský Titanic; Dvacet let na vodních cestách; C.K. pionýrské vojsko 3. a 4. díl.

 

Vydává Marek Přikryl, Nakladatelství Mare-Czech,

Křivenická 426/42, 181 00  Praha 8 - Čimice

 

KNIHY OBJEDNÁVEJTE ZDE:

E-shop „Mokrá“ kniha: https://mare-czech.cz/eshop/index.php?search=%C5%A1k%C3%A1ba&edition=-1;

Tel.: +420 603 721 200; Mail: nakladatelství@mare-czech;

FB: https://www.facebook.com/nakladatelstvi.mareczech/


Občas je dobré se také zajímat i o další události doma i ve světě a nebýt pořád zarytý jen v lodích. Jak se říká: „Čeho je moc, tak to škodí“. Nakladatelství ELKA PRESS v těchto dnech vydává zcela novu knihu „V první linii“. A k tomu jsme pro Vás vybrali titul z druhé strany „Zajatcem v Rusku“.
 

Nikolaj N. Nikulin

V PRVNÍ LINII

Z Leningradu až do Berlína

 

Autor v osmnácti letech rovnou ze školy nastoupil na nejkrvavější Leningradsko Volchovský front. Jako voják Rudé armády došel až do Berlína, zázrakem zůstal na živu. Své vzpomínky na válku sepsal, aby se osvobodil od strašných zážitků. Nepočítal s tím že je někdy publikuje. Po třiceti letech až na naléhání spolubojovníků knihu vydal. Čtenář v knize najde výpověď o skutečné podobě války na východní frontě, o kterých většina publikací spíše mlčí. Tato kniha je otevřenou výpověďí o drastických činech na obou stranách fronty, které až mrazí a nemají obdoby.

Po válce a po studiích o umění starých evropských mistrů se N. N. Nikulin stal odborným pracovníkem Ermitáže. Vydal řadu knih a jako vynikající pedagog vychoval několik generací odborníků na evropské umění. Nikulin se jako vědecký pracovník a v Evropě uznávaný odborník několikrát navštívil i Západní Německo, kde měl možnost konfrontovat své zážitky s vojáky druhé strany.

Knihu doprovázejí unikátní fotografie autora a D. F. Onochina oficiálního fotografa divize, ve které Nikulin sloužil. Dále snímky H. Vierse, německého vojáka, se kterým se autor dlouho po válce seznámil a spřátelil…

 

Vázaná kniha s přebalem

Rozměry 160 x 240 mm

Rozsah 240 stran

Cena 359 Kč

Vychází 04. 10. 2018

ISBN 978-80-87057-36-0

Hans „Assi“ Hahn

ZAJATCEM V RUSKU

1943–1949

 

Dosud v Česku nepublikované vzpomínky německého stíhače z 2. světové války. Kniha v německém originále nese název „Ich spreche die Wahrheit“ (Mluvím pravdu).

Válečné paměti Hanse „Assi“ Hahna, poprvé vyšly v roce 1951. Jsou především svědectvím o svém životě v sovětském zajetí. Hanse „Assi“ Hahna byl stíhač německé luftwaffe a velitel stíhací skupiny Jagdgeschwader 54 Grünherz (JG 54) v blízkosti Leningradu.

Se svou stíhačkou Messerschmitt Bf 109 byl Hans „Assi“ Hahn sestřelen u Děmjanska v roce 1943. V zajateckých táborech byl držen až do konce čtyřicátých let.

Byl vystavován silnému tlaku Sovětů, aby spolu s jinými důstojníky podpořil Národní výbor svobodného Německa, což byl propagandistický nástroj Kremlu ovládaný bolševiky, to ale odmítl. V knize autor vypovídá nejen o brutalitě sovětského zajetí, ale také o své zákonité jednostranností i způsob uvažování německých vojenských představitelů za války.

Kniha s poutavým příběhem se dočkala i překladu do francouzštiny. Autorem českého překladu je osvědčený „kmenový“ překladatel nakladatelství  Elka-Press pan Jiří Ohlídal.

 

Rozměry 15 x 21,5 cm

Počet stran 216

Pevná vazba s přebalem

Cena 329 Kč

ISBN 978-80-87057-25-4

 

Vydává Leonid Křížek, Nakladatelství Elka Press, Křemencova 1, Praha 1

 

OBJEDNÁVEJTE ZDE:

Tel.: +420 777 866 155

Mail: elkapress@gmail.com

FB: Elka Press

 

Doporučení redakce Všeolodích.cz:

Knihy jsou výborné dárky nejen pro Vaše tatínky, manžele, syny, vnuky, strýce a dědečky.


BWS Yacht půjčovna lodí

 

Staňte se kapitánem své dovolené

na lodích z Orlické přehrady.

 

Kontaktujte nás:

775 063 331

www.zvednikotvu.cz

Těšíme se na Vás

Plavby jsou někdy dlouhé…zkraťe si dlouhou chvíli dobrodružnou historickou novelou z doby Václava IV. od české spisovatelky Soni Harasimové.

Budete mít kousek domova s sebou.

Detektivní příběh z roku 1382. Na hrad Okrouhlá zavítá bratr Ignác, aby zde přenocoval, a zmíní se o sedmi jezdcích, které potkal na nedaleké křižovatce. Druhý den přinesou zprávu, že byl poblíž vesnice nalezen mrtvý. Je to podivná a nepříjemná událost a Mikuláš Blatnický se rozhodne zjistit, proč mnich zemřel.Po několika dnech se Mikuláš se svou družinou vrací z politického a obchodního jednání v Brně. Z kopce, na kterém stojí jeho pevný hrad, stoupá černý sloup dýmu. Rozšířil se oheň nešťastnou náhodou nebo někdo zaútočil na jeho majetek, když byl pryč? Se sousedy přece vychází v míru … Tolik náhod v jednom týdnu?

Je zima roku 1383 a Mikuláš Blatnický z Okrouhlé usiluje o to, aby se jeho nejstarší syn Petr dostal do družiny Beneše z Kravař, králova komořího, který sídlí na nedalekém Krumlovském hradě. Stále patří mezi vážené velmože a Petr by měl mít místo jisté, ovšem stejné úmysly mají i další svobodní páni v sousedství.Mezitím za podivných okolností zmizí mladý rytíř Jan Kostník, což rozdmýchá sousedské spory v okolí Okrouhlé. Zatímco se na hradě dohadují, kdo je jeho věznitel, do Krumlova se vrací komoří Beneš se svou družinou. Osudy místních svobodných pánů a především členů Mikulášovy rodiny se začnou rychle měnit…Kniha volně navazuje na první příběh s názvem Sedmý jezdec. Hrdinové z Okrouhlé zůstávají, jejich osudy se rozplétají… a staré křivdy z minulosti budou – možná – napraveny.

Pouze e-kniha.

Objednávejte zde:

https://www.kosmas.cz/knihy/223820/sedmy-jezdec/

 

Objednávejte zde:

https://www.kosmas.cz/knihy/238010/jantarove-srdce/

Doporučení redakce Všeolodích.cz:

Knihy jsou výborné dárky nejen pro Vaše maminky, manželky, dcery, vnučky, tety a babičky.


 

PŘIDEJ SE NA FB:

 https://www.facebook.com/groups/566976430004762/

 

Pokud máte zájem na web přispět nějakým článkem nebo něčím jiným. Napište.

Nebo Vám tu chybí nějaký ten námořník či něco jiného o čem by jste rádi věděli něco více zajímavého. Napište a my to zpracujem.

 


I zde může být Vaše reklama

 

Naší snahou je vytvořit kompaktní celek o plachetních lodích, životě na moři a námořním řemesle jako takovém. Chceme aby byl srozumitelný každému i koho těší jen pohled na elegantní plachetnice, ale netuší nic víc než že je to loď.

 

Stránky jsou o plachetních lodích, typech a jejich vývoji nejen pro modeláře. Jsou také o lidech, kteří na lodích a mořích světa žili, pracovali, objevovali, posouvali hranice lidských a technických možností i umírali. Každý si zde jistě najde svého oblíbence či hrdinku.

 

Také tu najdete české a slovenské námořníky, kteří se svou prací a svým životním příběhem zapsali do dějin a zanechali zde nesmazatelnou stopu. Tito Češi a Slováci nikdy nezapomněli kdo jsou a byli hrdí na svůj původ. Pro rychlejší hledání  jsou označení českým či slovenským erbem.

 

 

Texty: P.Patočka, P.Steinhardt, H.Prien

Korektura: Ali

Otázky a odpovědi. Přání a stížnosti.

Datum: 06.03.2018

Vložil: Pavel

Titulek: WAU !!!!!!!!

Ahoj námořníci.
Nějaký ten rok jsem stránky nečetl. Pamatuji si jak jste začínali:-D.
Klobou kdolů, odvedli jste fakt KUS práce.
Držím palce a těším se na další člákyk.
PSL JSem zvědavý na Pacifik.

Datum: 08.03.2018

Vložil: Tým vše o lodích.cz

Titulek: Re: WAU !!!!!!!!

Děkujeme,
Ano, Pacifik bude. Jeho příprava se blíží dokončení.
Za redakční tým
H.Prien

Datum: 25.11.2017

Vložil: Karl von Rujan

Titulek: SUPER !!!!!

Chlapi a dámo od Vše o lodích.
Jste frajeři. Takhle to dát do kupy.
Jste podle mne borci. Super stránky !!!!

Datum: 08.03.2018

Vložil: Tým všeolodích.cz

Titulek: Re: SUPER !!!!!

Děkujeme.
Jsme rádi, že jsi spokojený.
Za redakční tým
H.Prien

Datum: 13.08.2017

Vložil: Fanda

Titulek: kdy budou španělaké vllajky?

Ahoj námořnci. Asi před půl rokem jste slibíli článek o Španělských vlajkách. A já se ptám, kdy to bude??
Děkuji za odpověď.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek